| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3F21R0V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 21 OHM 1% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3F21R0V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3F21R0V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 21 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3F21R0V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3F21R0V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3F21R0V is new and unused, you can buy ERJ-PA3F21R0V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3F21R0V.
| EMVA500ADA470MF80G | 47µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | EMVA500ADA470MF80G.pdf | |
| EEA-GA1V6R8 | 6.8µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EEA-GA1V6R8.pdf | |
| PEG130HJ4480QL1 | 4800µF 25V Aluminum Capacitors Axial, Can 36 mOhm @ 100Hz 37000 Hrs @ 105°C | PEG130HJ4480QL1.pdf | |
| E37L451CPN222MD92M | 2200µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 45 mOhm 10000 Hrs @ 85°C | E37L451CPN222MD92M.pdf | |
| UKL1J151MHD1TO | 150µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKL1J151MHD1TO.pdf | |
| 106SML035MD4 | 10µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 23.21 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 106SML035MD4.pdf | |
| UVP1J3R3MDD1TA | 3.3µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVP1J3R3MDD1TA.pdf | |
| UVR2V2R2MPD1TA | 2.2µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVR2V2R2MPD1TA.pdf | |
| UPM1K120MED1TA | 12µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPM1K120MED1TA.pdf | |
| 277KXM063MRP | 270µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 614 mOhm @ 120Hz 5000 Hrs @ 105°C | 277KXM063MRP.pdf | |
| MAL214055102E3 | 1000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 125°C | MAL214055102E3.pdf | |
| MAL213237479E3 | 47µF 40V Aluminum Capacitors Axial, Can 3 Ohm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | MAL213237479E3.pdf | |
| MAL215064222E3 | 2200µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | MAL215064222E3.pdf | |
| 400VXR82MEFCSN22X30 | 82µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 7000 Hrs @ 105°C | 400VXR82MEFCSN22X30.pdf | |
| B43501F2477M67 | 470µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 210 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501F2477M67.pdf |