| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3F2151V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 2.15K OHM 1% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3F2151V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3F2151V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 2.15k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3F2151V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3F2151V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3F2151V is new and unused, you can buy ERJ-PA3F2151V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3F2151V.
| EKY-250ELL222MK35S | 2200µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKY-250ELL222MK35S.pdf | |
| ALS30A223KE063 | 22000µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 12 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C | ALS30A223KE063.pdf | |
| 860160672002 | 1µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | 860160672002.pdf | |
| UPJ1K681MHD6 | 680µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPJ1K681MHD6.pdf | |
| UPM1E122MHD1TO | 1200µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPM1E122MHD1TO.pdf | |
| 35YXJ220M8X11.5 | 220µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | 35YXJ220M8X11.5.pdf | |
| EGXL500ELL471MK25S | 470µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 125°C | EGXL500ELL471MK25S.pdf | |
| MAL204243479E3 | 47µF 250V Aluminum Capacitors Axial, Can 3.2 Ohm @ 100Hz 15000 Hrs @ 85°C | MAL204243479E3.pdf | |
| 381LX183M010H042 | 18000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 381LX183M010H042.pdf | |
| B43601F2477M82 | 470µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 190 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601F2477M82.pdf | |
| LLS2V391MELC | 390µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | LLS2V391MELC.pdf | |
| MVH16VC47RMF60TP | 47µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 3.3 Ohm 1000 Hrs @ 125°C | MVH16VC47RMF60TP.pdf | |
| C1608X6S0J106M080AC | 10µF 6.3V Ceramic Capacitor X6S 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | C1608X6S0J106M080AC.pdf | |
| CL05B333KO5NNNC | 0.033µF 16V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | CL05B333KO5NNNC.pdf | |
| C0805C222K5RACTU | 2200pF 50V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | C0805C222K5RACTU.pdf |