| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3F2150V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 215 OHM 1% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3F2150V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3F2150V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 215 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3F2150V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3F2150V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3F2150V is new and unused, you can buy ERJ-PA3F2150V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3F2150V.
| UVY1E101MDD1TD | 100µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVY1E101MDD1TD.pdf | |
| 35ZLH680MEFC10X23 | 680µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 35ZLH680MEFC10X23.pdf | |
| UVR2V4R7MPD1TD | 4.7µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVR2V4R7MPD1TD.pdf | |
| UVR1A333MRD6 | 33000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVR1A333MRD6.pdf | |
| ALS30A682NT500 | 6800µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 85°C | ALS30A682NT500.pdf | |
| UPM2D010MPD1TD | 1µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UPM2D010MPD1TD.pdf | |
| EKMQ251VSN182MA50S | 1800µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | EKMQ251VSN182MA50S.pdf | |
| 63TXW680MEFC10X50 | 680µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 63TXW680MEFC10X50.pdf | |
| 16ZL1500MEFCG412.5X20 | 1500µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 16ZL1500MEFCG412.5X20.pdf | |
| UUJ2D470MNQ6MS | 47µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | UUJ2D470MNQ6MS.pdf | |
| 30D107M035DC2A | 100µF 35V Aluminum Capacitors Axial, Can 2.74 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 30D107M035DC2A.pdf | |
| MLP842M035EA1C | 8400µF 35V Aluminum Capacitors FlatPack 59 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MLP842M035EA1C.pdf | |
| UHE1H561MHT6 | 560µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | UHE1H561MHT6.pdf | |
| SKA471M050 | 470µF 50V Aluminum Capacitors Axial, Can 310 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | SKA471M050.pdf | |
| 382LX681M450N052 | 680µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 3000 Hrs @ 85°C | 382LX681M450N052.pdf |