| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3F2101V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 2.1K OHM 1% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3F2101V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3F2101V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 2.1k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3F2101V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3F2101V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3F2101V is new and unused, you can buy ERJ-PA3F2101V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3F2101V.
| UPW1H100MDD1TD | 10µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPW1H100MDD1TD.pdf | |
| EEV-FK1C680P | 68µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | EEV-FK1C680P.pdf | |
| UZD0J330MCL1GB | 33µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 85°C | UZD0J330MCL1GB.pdf | |
| ESMG201ELL101ML25S | 100µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ESMG201ELL101ML25S.pdf | |
| UCYW6470MHD3TN | 47µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | UCYW6470MHD3TN.pdf | |
| UPW1J680MPD1TA | 68µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UPW1J680MPD1TA.pdf | |
| 10YXG1000MEFC8X20 | 1000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | 10YXG1000MEFC8X20.pdf | |
| B41889A2128M8 | 1200µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 300 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | B41889A2128M8.pdf | |
| EKMH401VSN820MQ25S | 82µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3.032 Ohm 2000 Hrs @ 105°C | EKMH401VSN820MQ25S.pdf | |
| B43254H2477M | 470µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | B43254H2477M.pdf | |
| 53D382G050JL6 | 3800µF 50V Aluminum Capacitors Axial, Can 51 mOhm @ 120Hz 1000 Hrs @ 85°C | 53D382G050JL6.pdf | |
| UHE2A820MHT6 | 82µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | UHE2A820MHT6.pdf | |
| B43088B9226M | 22µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 20000 Hrs @ 105°C | B43088B9226M.pdf | |
| C1808C222KGRACTU | 2200pF 2000V (2kV) Ceramic Capacitor X7R 1808 (4520 Metric) 0.185" L x 0.079" W (4.70mm x 2.00mm) | C1808C222KGRACTU.pdf | |
| C1608C0G1H121K080AA | 120pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | C1608C0G1H121K080AA.pdf |