| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3F2050V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 205 OHM 1% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3F2050V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3F2050V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 205 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3F2050V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3F2050V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3F2050V is new and unused, you can buy ERJ-PA3F2050V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3F2050V.
| SK101M063ST | 100µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 1.19 Ohm 2000 Hrs @ 85°C | SK101M063ST.pdf | |
| UZS0J220MCL1GB | 22µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | UZS0J220MCL1GB.pdf | |
| ECA-1VHG471B | 470µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | ECA-1VHG471B.pdf | |
| UHD1A221MED1TD | 220µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UHD1A221MED1TD.pdf | |
| B41858D9187M | 180µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 131 mOhm @ 10kHz 5000 Hrs @ 105°C | B41858D9187M.pdf | |
| MAL215038471E3 | 470µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | MAL215038471E3.pdf | |
| MAL215036332E3 | 3300µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | MAL215036332E3.pdf | |
| 672D337H025DT3C | 330µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can | 672D337H025DT3C.pdf | |
| B43305A9187M82 | 180µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 750 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305A9187M82.pdf | |
| E32D250HPN342UA79N | 3400µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 105°C | E32D250HPN342UA79N.pdf | |
| B41456B9229M3 | 22000µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 10 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | B41456B9229M3.pdf | |
| MLP193M7R5EK0A | 19000µF 7.5V Aluminum Capacitors FlatPack, Tabbed 76 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | MLP193M7R5EK0A.pdf | |
| 381EL271M450A452 | 270µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 550 mOhm @ 120Hz 7000 Hrs @ 105°C | 381EL271M450A452.pdf | |
| AHD106M50D16B | 10µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 19.9 Ohm @ 120Hz 5000 Hrs @ 105°C | AHD106M50D16B.pdf | |
| UTS1E470MDD | 47µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UTS1E470MDD.pdf |