| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3F1823V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 182K OHM 1% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3F1823V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3F1823V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 182k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3F1823V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3F1823V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3F1823V is new and unused, you can buy ERJ-PA3F1823V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3F1823V.
| EKZN101ELL221MK25S | 220µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKZN101ELL221MK25S.pdf | |
| UHW1E222MHD6 | 2200µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | UHW1E222MHD6.pdf | |
| USW1E220MDD1TE | 22µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | USW1E220MDD1TE.pdf | |
| 10YXM220MEFC6.3X11 | 220µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 10YXM220MEFC6.3X11.pdf | |
| ELXZ630ELL221ML15S | 220µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | ELXZ630ELL221ML15S.pdf | |
| 25WA2200MEFC16X20 | 2200µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 25WA2200MEFC16X20.pdf | |
| B41505A4688M7 | 6800µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 46 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | B41505A4688M7.pdf | |
| MALREKB00KL468EG0K | 6800µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 50 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALREKB00KL468EG0K.pdf | |
| ESMH500VSN103MA35S | 10000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 33 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | ESMH500VSN103MA35S.pdf | |
| EET-HD2G331JJ | 330µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | EET-HD2G331JJ.pdf | |
| MAL205978331E3 | 330µF 385V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 390 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 105°C | MAL205978331E3.pdf | |
| B43504A5477M2 | 470µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 290 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504A5477M2.pdf | |
| MAL210188473E3 | 47000µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 8 mOhm @ 100Hz 15000 Hrs @ 85°C | MAL210188473E3.pdf | |
| 380LX222M200A452 | 2200µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 98 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | 380LX222M200A452.pdf | |
| CL21B472KCANNNL | 4700pF 100V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | CL21B472KCANNNL.pdf |