| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3F17R8V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 17.8 OHM 1% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3F17R8V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3F17R8V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 17.8 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3F17R8V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3F17R8V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3F17R8V is new and unused, you can buy ERJ-PA3F17R8V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3F17R8V.
| 6.3ZLJ220M5X11 | 220µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | 6.3ZLJ220M5X11.pdf | |
| 383LX183M063N062 | 18000µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 23 mOhm 3000 Hrs @ 105°C | 383LX183M063N062.pdf | |
| 35TLV150M8X10.5 | 150µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | 35TLV150M8X10.5.pdf | |
| UPM1H152MHD | 1500µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPM1H152MHD.pdf | |
| 861011486020 | 220µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | 861011486020.pdf | |
| UCY2W100MPD1TD | 10µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | UCY2W100MPD1TD.pdf | |
| MAL203836101E3 | 100µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2500 Hrs @ 85°C | MAL203836101E3.pdf | |
| AVS106M50D16T-F | 10µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 19.9 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | AVS106M50D16T-F.pdf | |
| UVP1E470MED1TA | 47µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVP1E470MED1TA.pdf | |
| 63NA47MEFC10X12.5 | 47µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 63NA47MEFC10X12.5.pdf | |
| 36DX663G030DC2A | 66000µF 30V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 1000 Hrs @ 85°C | 36DX663G030DC2A.pdf | |
| E37X421CPN392MDE3M | 3900µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 26 mOhm 1500 Hrs @ 85°C | E37X421CPN392MDE3M.pdf | |
| 102R18W102KV4E | 1000pF 1000V (1kV) Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric) 0.125" L x 0.062" W (3.17mm x 1.57mm) | 102R18W102KV4E.pdf | |
| C0402C470K5GACTU | 47pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | C0402C470K5GACTU.pdf | |
| GRM188R71E392KA01D | 3900pF 25V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | GRM188R71E392KA01D.pdf |