| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3F17R4V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 17.4 OHM 1% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3F17R4V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3F17R4V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 17.4 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3F17R4V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3F17R4V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3F17R4V is new and unused, you can buy ERJ-PA3F17R4V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3F17R4V.
| ECA-1CM331 | 330µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ECA-1CM331.pdf | |
| LGN2V821MELC45 | 820µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGN2V821MELC45.pdf | |
| B41888C6128M | 1200µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 28 mOhm @ 10kHz 10000 Hrs @ 105°C | B41888C6128M.pdf | |
| HVMLS102M150EB0A | 1000µF 150V Aluminum Capacitors FlatPack, Tabbed 158 mOhm @ 120Hz 10000 Hrs @ 85°C | HVMLS102M150EB0A.pdf | |
| ECO-S2GA471EA | 470µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 282 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | ECO-S2GA471EA.pdf | |
| TCX650U075G1C | 65µF 75V Aluminum Capacitors Axial, Can 2.961 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | TCX650U075G1C.pdf | |
| 251R14S470GV4T | 47pF 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.062" L x 0.032" W (1.57mm x 0.81mm) | 251R14S470GV4T.pdf | |
| C2012JB1C475K060AC | 4.7µF 16V Ceramic Capacitor JB 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | C2012JB1C475K060AC.pdf | |
| GRM0225C1E3R9WA03L | 3.9pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 01005 (0402 Metric) 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm) | GRM0225C1E3R9WA03L.pdf | |
| RCER71H681K0A2H03B | 680pF 50V Ceramic Capacitor X7R Radial 0.142" L x 0.098" W (3.60mm x 2.50mm) | RCER71H681K0A2H03B.pdf | |
| CGA2B2C0G1H1R5C050BA | 1.5pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | CGA2B2C0G1H1R5C050BA.pdf | |
| C1608X8R1E224K080AB | 0.22µF 25V Ceramic Capacitor X8R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | C1608X8R1E224K080AB.pdf | |
| FG28C0G2A150JNT06 | 15pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm) | FG28C0G2A150JNT06.pdf | |
| CL21A105KPFNNNE | 1µF 10V Ceramic Capacitor X5R 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | CL21A105KPFNNNE.pdf | |
| DE1B3KX331KA4BP01F | 330pF 300VAC Ceramic Capacitor B Radial, Disc 0.276" Dia (7.00mm) | DE1B3KX331KA4BP01F.pdf |