| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3F1782V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 17.8K OHM 1% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3F1782V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3F1782V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 17.8k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3F1782V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3F1782V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3F1782V is new and unused, you can buy ERJ-PA3F1782V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3F1782V.
| 35RX302200M16X35.5 | 2200µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 130°C | 35RX302200M16X35.5.pdf | |
| ULD2D5R6MPD6TD | 5.6µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | ULD2D5R6MPD6TD.pdf | |
| UVZ2D2R2MED1TA | 2.2µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVZ2D2R2MED1TA.pdf | |
| URS1E330MDD1TA | 33µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | URS1E330MDD1TA.pdf | |
| 350BXC4.7MEFC10X12.5 | 4.7µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | 350BXC4.7MEFC10X12.5.pdf | |
| ESMH500VNN332MQ25T | 3300µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 100 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | ESMH500VNN332MQ25T.pdf | |
| B43504A5107M62 | 100µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 1.35 Ohm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504A5107M62.pdf | |
| MAL205655103E3 | 10000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 47 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | MAL205655103E3.pdf | |
| CGS801T350V4C | 800µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 170 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | CGS801T350V4C.pdf | |
| HR101C991T250AB2B | ALUM-SCREW TERMINAL | HR101C991T250AB2B.pdf | |
| EET-UQ2G391CA | 390µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 510 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | EET-UQ2G391CA.pdf | |
| UVR1C332MHA | 3300µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVR1C332MHA.pdf | |
| SMQ250VS471M25X30T2 | 470µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 529 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | SMQ250VS471M25X30T2.pdf | |
| 381LQ221M400K012 | 220µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 829 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | 381LQ221M400K012.pdf | |
| 515D226M6R3HW6AE3 | 22µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 515D226M6R3HW6AE3.pdf |