| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3F1780V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 178 OHM 1% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3F1780V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3F1780V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 178 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3F1780V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3F1780V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3F1780V is new and unused, you can buy ERJ-PA3F1780V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3F1780V.
| EMVA250ARA102MKE0S | 1000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | EMVA250ARA102MKE0S.pdf | |
| UMT1V220MDD1TP | 22µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UMT1V220MDD1TP.pdf | |
| UZP0J470MCL1GB | 47µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | UZP0J470MCL1GB.pdf | |
| UCY2D391MHD9 | 390µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | UCY2D391MHD9.pdf | |
| 63ZLJ18MTA5X11 | 18µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | 63ZLJ18MTA5X11.pdf | |
| UPM1C471MPD6 | 470µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPM1C471MPD6.pdf | |
| 100YXG270MEFCGC16X25 | 270µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | 100YXG270MEFCGC16X25.pdf | |
| MAL214235682E3 | 6800µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2500 Hrs @ 105°C | MAL214235682E3.pdf | |
| LGJ2E121MELA15 | 120µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LGJ2E121MELA15.pdf | |
| 380LQ153M035K042 | SNAPMOUNTS | 380LQ153M035K042.pdf | |
| B43601C5227M62 | 220µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 490 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601C5227M62.pdf | |
| C2012X6S1H474K125AB | 0.47µF 50V Ceramic Capacitor X6S 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | C2012X6S1H474K125AB.pdf | |
| CGA3E3X5R1E105M080AB | 1µF 25V Ceramic Capacitor X5R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | CGA3E3X5R1E105M080AB.pdf | |
| RCE5C2A220J0M1H03A | 22pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial 0.142" L x 0.098" W (3.60mm x 2.50mm) | RCE5C2A220J0M1H03A.pdf | |
| DEHR33D102KB3B | 1000pF 2000V (2kV) Ceramic Capacitor R Radial, Disc 0.472" Dia (12.00mm) | DEHR33D102KB3B.pdf |