| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3F1691V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 1.69K OHM 1% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3F1691V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3F1691V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 1.69k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3F1691V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3F1691V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3F1691V is new and unused, you can buy ERJ-PA3F1691V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3F1691V.
| UPW1C103MHD | 10000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | UPW1C103MHD.pdf | |
| EEE-FK1A682AM | 6800µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | EEE-FK1A682AM.pdf | |
| UVZ2E330MHD1TO | 33µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVZ2E330MHD1TO.pdf | |
| UVR1A471MED1TA | 470µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVR1A471MED1TA.pdf | |
| AFC226M35D16B-F | 22µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 9.1 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | AFC226M35D16B-F.pdf | |
| ELXV100ELL102MK15S | 1000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can | ELXV100ELL102MK15S.pdf | |
| UHV1A152MPD1TD | 1500µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | UHV1A152MPD1TD.pdf | |
| 50TXW220MEFC8X25 | 220µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 50TXW220MEFC8X25.pdf | |
| ELXZ100ELL822MM30S | 8200µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | ELXZ100ELL822MM30S.pdf | |
| MAL211928109E3 | 10µF 63V Aluminum Capacitors Axial, Can 11 Ohm @ 100Hz 4000 Hrs @ 125°C | MAL211928109E3.pdf | |
| B43254G2567M | 560µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | B43254G2567M.pdf | |
| E36D250LPN223TA79N | 22000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | E36D250LPN223TA79N.pdf | |
| SKR47M350ST | 0.47µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 564.67 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | SKR47M350ST.pdf | |
| B41828A6687M | 680µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | B41828A6687M.pdf | |
| CC1210KKX7R0BB105 | 1µF 100V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | CC1210KKX7R0BB105.pdf |