| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3F1543V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 154K OHM 1% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3F1543V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3F1543V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 154k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3F1543V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3F1543V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3F1543V is new and unused, you can buy ERJ-PA3F1543V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3F1543V.
| EEV-TG1E102UM | 1000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 80 mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 125°C | EEV-TG1E102UM.pdf | |
| EKMQ201VSN122MQ50S | 1200µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | EKMQ201VSN122MQ50S.pdf | |
| 35YXH1000MEFCGC18X16 | 1000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 35YXH1000MEFCGC18X16.pdf | |
| B43505C2337M82 | 330µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 390 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | B43505C2337M82.pdf | |
| B43504J2108M62 | 1000µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 140 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504J2108M62.pdf | |
| B43455A5828M | 8200µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 24 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43455A5828M.pdf | |
| VJ1825A183JXCAT | 0.018µF 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1825 (4564 Metric) 0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm) | VJ1825A183JXCAT.pdf | |
| LMK042BJ681KC-W | 680pF 10V Ceramic Capacitor X5R 01005 (0402 Metric) 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm) | LMK042BJ681KC-W.pdf | |
| K820J10C0GF5TH5 | 82pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial 0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm) | K820J10C0GF5TH5.pdf | |
| CL31C101JHFNNNF | 100pF 630V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | CL31C101JHFNNNF.pdf | |
| C0603C681M3RACTU | 680pF 25V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | C0603C681M3RACTU.pdf | |
| GCM31A7U2J471JX01D | 470pF 630V Ceramic Capacitor U2J 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | GCM31A7U2J471JX01D.pdf | |
| 250R05L240FV4T | 24pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | 250R05L240FV4T.pdf | |
| GQM1555C2D270FB01D | 27pF 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | GQM1555C2D270FB01D.pdf | |
| GRM32A7U3D820JW31D | 82pF 2000V (2kV) Ceramic Capacitor U2J 1210 (3225 Metric) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | GRM32A7U3D820JW31D.pdf |