| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3F1541V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 1.54K OHM 1% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3F1541V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3F1541V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 1.54k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3F1541V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3F1541V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3F1541V is new and unused, you can buy ERJ-PA3F1541V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3F1541V.
| LNUN7332MSEH | 3300µF 525V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 105°C | LNUN7332MSEH.pdf | |
| 860010578018 | 1200µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 860010578018.pdf | |
| 100PX220MEFC12.5X20 | 220µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 100PX220MEFC12.5X20.pdf | |
| ECE-A0JKS220B | 22µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | ECE-A0JKS220B.pdf | |
| 16WXA680MEFC10X9 | 680µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 16WXA680MEFC10X9.pdf | |
| EMLF350ADA221MJA0G | 220µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 10000 Hrs @ 105°C | EMLF350ADA221MJA0G.pdf | |
| EKYA350ELL222ML25S | 2200µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKYA350ELL222ML25S.pdf | |
| B43254B9826M | 82µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | B43254B9826M.pdf | |
| EKMQ251VNN221MP25W | 220µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | EKMQ251VNN221MP25W.pdf | |
| ESMH101VSN272MR35T | 2700µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | ESMH101VSN272MR35T.pdf | |
| B43601C9277M | 270µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 400 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601C9277M.pdf | |
| EKMM3J1VSN741MA50W | 740µF Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In | EKMM3J1VSN741MA50W.pdf | |
| NLW250-25 | 250µF 25V Aluminum Capacitors Axial, Can 1.06 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | NLW250-25.pdf | |
| B43601F2128M82 | 1200µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 75 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601F2128M82.pdf | |
| E36D400LPN763TEE3N | 76000µF 40V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | E36D400LPN763TEE3N.pdf |