| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3F14R0V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 14 OHM 1% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3F14R0V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3F14R0V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 14 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3F14R0V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3F14R0V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3F14R0V is new and unused, you can buy ERJ-PA3F14R0V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3F14R0V.
| ULR2G4R7MNL1GS | 4.7µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 3000 Hrs @ 105°C | ULR2G4R7MNL1GS.pdf | |
| EKY-350ELL561MJ25S | 560µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | EKY-350ELL561MJ25S.pdf | |
| LGN2Z471MELY35 | 470µF 180V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGN2Z471MELY35.pdf | |
| UCA2C101MHD1TN | 100µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | UCA2C101MHD1TN.pdf | |
| UBW1H220MPD1TD | 22µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 135°C | UBW1H220MPD1TD.pdf | |
| UPJ1E221MPD6 | 220µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPJ1E221MPD6.pdf | |
| EKYA250ELL681MJ16S | 680µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | EKYA250ELL681MJ16S.pdf | |
| ESMQ451ELL2R2MHB5D | 2.2µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ESMQ451ELL2R2MHB5D.pdf | |
| UUG1A472MNQ6MS | 4700µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | UUG1A472MNQ6MS.pdf | |
| ESMH6R3VSN273MP35T | 27000µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | ESMH6R3VSN273MP35T.pdf | |
| MALREKA05KS322S00K | 220µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 900 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALREKA05KS322S00K.pdf | |
| ELXM181VSN271MP25S | 270µF 180V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 7000 Hrs @ 105°C | ELXM181VSN271MP25S.pdf | |
| MALIEYH07AB433J02K | 3300µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 109 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALIEYH07AB433J02K.pdf | |
| B43501B9337M67 | 330µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 200 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501B9337M67.pdf | |
| B43601B9567M62 | 560µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 190 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601B9567M62.pdf |