| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3F1473V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 147K OHM 1% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3F1473V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3F1473V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 147k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3F1473V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3F1473V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3F1473V is new and unused, you can buy ERJ-PA3F1473V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3F1473V.
| UUR1A471MNL1GS | 470µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | UUR1A471MNL1GS.pdf | |
| UPM1J271MHD6TN | 270µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPM1J271MHD6TN.pdf | |
| UPA0J562MHD | 5600µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPA0J562MHD.pdf | |
| 63ZL82MEFC8X16 | 82µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | 63ZL82MEFC8X16.pdf | |
| UEP1H4R7MDD | 4.7µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UEP1H4R7MDD.pdf | |
| SH010M250ST | 1µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 198.94 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | SH010M250ST.pdf | |
| 400PX47MEFC16X25 | 47µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 400PX47MEFC16X25.pdf | |
| MAL210258221E3 | 220µF 385V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 575 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | MAL210258221E3.pdf | |
| MAL250086222E3 | 2200µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 58 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | MAL250086222E3.pdf | |
| MAL209639122E3 | 1200µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 160 mOhm 5000 Hrs @ 85°C | MAL209639122E3.pdf | |
| 672D397H040ET5J | 390µF 40V Aluminum Capacitors Radial, Can | 672D397H040ET5J.pdf | |
| B43750A5198M7 | 1900µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 32 mOhm @ 100Hz 8000 Hrs @ 105°C | B43750A5198M7.pdf | |
| KZE50VB271M10X20LL | 270µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | KZE50VB271M10X20LL.pdf | |
| CL10B103JB8NNNC | 10000pF 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | CL10B103JB8NNNC.pdf | |
| RDE5C1H1R0C0K1H03B | 1pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm) | RDE5C1H1R0C0K1H03B.pdf |