| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3F1472V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 14.7K OHM 1% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3F1472V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3F1472V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 14.7k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3F1472V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3F1472V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3F1472V is new and unused, you can buy ERJ-PA3F1472V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3F1472V.
| ESMG250ELL102MJ20S | 1000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ESMG250ELL102MJ20S.pdf | |
| UZG1C220MCL1GB | 22µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | UZG1C220MCL1GB.pdf | |
| 220TXW220MEFC12.5X50 | 220µF 220V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | 220TXW220MEFC12.5X50.pdf | |
| USW1C470MDD1TP | 47µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | USW1C470MDD1TP.pdf | |
| MALSECA00BM233HARK | 33µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 4.82 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALSECA00BM233HARK.pdf | |
| B43504A9227M87 | 220µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 400 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504A9227M87.pdf | |
| HVMLS473M5R0EB1C | 47000µF 5V Aluminum Capacitors FlatPack 30 mOhm @ 120Hz 10000 Hrs @ 85°C | HVMLS473M5R0EB1C.pdf | |
| B41042A3568M | 5600µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | B41042A3568M.pdf | |
| 102R18W102KV4E | 1000pF 1000V (1kV) Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric) 0.125" L x 0.062" W (3.17mm x 1.57mm) | 102R18W102KV4E.pdf | |
| C3225X7T2J154M200AC | 0.15µF 630V Ceramic Capacitor X7T 1210 (3225 Metric) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | C3225X7T2J154M200AC.pdf | |
| C0402X7R0G101K020BC | 100pF 4V Ceramic Capacitor X7R 01005 (0402 Metric) 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm) | C0402X7R0G101K020BC.pdf | |
| FK26C0G1H682J | 6800pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial 0.217" L x 0.138" W (5.50mm x 3.50mm) | FK26C0G1H682J.pdf | |
| CL05B682KA5NNNC | 6800pF 25V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | CL05B682KA5NNNC.pdf | |
| TMK107F104ZA-T | 0.10µF 25V Ceramic Capacitor Y5V (F) 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | TMK107F104ZA-T.pdf | |
| K331K10C0GF5UL2 | 330pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial 0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm) | K331K10C0GF5UL2.pdf |