| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3F1470V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 147 OHM 1% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3F1470V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3F1470V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 147 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3F1470V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3F1470V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3F1470V is new and unused, you can buy ERJ-PA3F1470V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3F1470V.
| EEU-FR1E102B | 1000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EEU-FR1E102B.pdf | |
| ESH477M035AH3AA | 470µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | ESH477M035AH3AA.pdf | |
| UPM1E821MHD1TO | 820µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPM1E821MHD1TO.pdf | |
| ESMG6R3ELL471MF11D | 470µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ESMG6R3ELL471MF11D.pdf | |
| 860040574008 | 270µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | 860040574008.pdf | |
| MALREKV05DC122X00K | 2.2µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 145 Ohm @ 120Hz 5000 Hrs @ 105°C | MALREKV05DC122X00K.pdf | |
| 380LX221M200H012 | SNAPMOUNTS | 380LX221M200H012.pdf | |
| 30D206F150DH2T | 20µF 150V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 30D206F150DH2T.pdf | |
| B43540A5107M | 100µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 970 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540A5107M.pdf | |
| B43455A108M | 1000µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 10000 Hrs @ 85°C | B43455A108M.pdf | |
| E37F421CPN472MEA5M | 4700µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 20 mOhm 5000 Hrs @ 85°C | E37F421CPN472MEA5M.pdf | |
| HES132G400V4C | 1300µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 66 mOhm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | HES132G400V4C.pdf | |
| ECO-S2EP391DA | 390µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 425 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | ECO-S2EP391DA.pdf | |
| UPB2V330MHD | 33µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPB2V330MHD.pdf | |
| C5750X5R1E226M230KA | 22µF 25V Ceramic Capacitor X5R 2220 (5750 Metric) 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm) | C5750X5R1E226M230KA.pdf |