| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3F1431V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 1.43K OHM 1% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3F1431V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3F1431V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 1.43k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3F1431V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3F1431V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3F1431V is new and unused, you can buy ERJ-PA3F1431V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3F1431V.
| 25PX100MEFC5X11 | 100µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | 25PX100MEFC5X11.pdf | |
| UWZ1H100MCL1GB | 10µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | UWZ1H100MCL1GB.pdf | |
| URS1H3R3MDD1TD | 3.3µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | URS1H3R3MDD1TD.pdf | |
| UKA1H102MHD | 1000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UKA1H102MHD.pdf | |
| UVR2V010MED | 1µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVR2V010MED.pdf | |
| UUP1H4R7MCL1GS | 4.7µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | UUP1H4R7MCL1GS.pdf | |
| UKW1C222MHD1TO | 2200µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKW1C222MHD1TO.pdf | |
| URZ2A100MDD | 10µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | URZ2A100MDD.pdf | |
| B41858C6127M8 | 120µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 373 mOhm @ 10kHz 5000 Hrs @ 105°C | B41858C6127M8.pdf | |
| ELXV630ELL102ML40S | 1000µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | ELXV630ELL102ML40S.pdf | |
| MALREKB05KL322S00K | 220µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 900 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALREKB05KL322S00K.pdf | |
| B41570E4109Q | 10000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 38 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 105°C | B41570E4109Q.pdf | |
| E36D400LPN823TDB7M | 82000µF 40V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | E36D400LPN823TDB7M.pdf | |
| E36D630HLN184MEE3N | 180000µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5.9 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | E36D630HLN184MEE3N.pdf | |
| UVR1C153MRA | 15000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVR1C153MRA.pdf |