| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3F1430V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 143 OHM 1% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3F1430V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3F1430V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 143 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3F1430V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3F1430V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3F1430V is new and unused, you can buy ERJ-PA3F1430V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3F1430V.
| EEE-FP1V221AP | 220µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 80 mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 105°C | EEE-FP1V221AP.pdf | |
| UCW1E220MCL1GS | 22µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 7000 Hrs @ 105°C | UCW1E220MCL1GS.pdf | |
| LLS1H472MELZ | 4700µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | LLS1H472MELZ.pdf | |
| UPW1A220MDD1TA | 22µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPW1A220MDD1TA.pdf | |
| EKMG101ELLR10ME11D | 0.1µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EKMG101ELLR10ME11D.pdf | |
| MAL203663331E3 | 330µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 85°C | MAL203663331E3.pdf | |
| AHA476M35F24T-F | 47µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 4.9 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | AHA476M35F24T-F.pdf | |
| B41858D8827M9 | 820µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 76 mOhm @ 10kHz 5000 Hrs @ 105°C | B41858D8827M9.pdf | |
| MAL211916471E3 | 470µF 25V Aluminum Capacitors Axial, Can 440 mOhm @ 100Hz 8000 Hrs @ 125°C | MAL211916471E3.pdf | |
| MALREKB05KK268P00K | 68µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 3.9 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALREKB05KK268P00K.pdf | |
| B43501A157M | 150µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 880 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501A157M.pdf | |
| MALIEYN07AD482H02K | 8200µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 48 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALIEYN07AD482H02K.pdf | |
| 400MXC560MEFCSN35X45 | 560µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 400MXC560MEFCSN35X45.pdf | |
| ALC10A681DH400 | 680µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 232 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | ALC10A681DH400.pdf | |
| ECE-T1HP333FA | 33000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 18 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | ECE-T1HP333FA.pdf |