| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3F1373V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 137K OHM 1% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3F1373V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3F1373V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 137k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3F1373V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3F1373V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3F1373V is new and unused, you can buy ERJ-PA3F1373V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3F1373V.
| 400MXG120MEFCSN22X30 | 120µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 400MXG120MEFCSN22X30.pdf | |
| ECE-A1EKS4R7I | 4.7µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | ECE-A1EKS4R7I.pdf | |
| EEU-FC1C121H | 120µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EEU-FC1C121H.pdf | |
| 109CKH6R3M | 10000µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 66.3 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | 109CKH6R3M.pdf | |
| MAL216060471E3 | 470µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 150°C | MAL216060471E3.pdf | |
| MAL204868222E3 | 2200µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | MAL204868222E3.pdf | |
| ELXM3B1VSN151MP30S | 150µF 315V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 7000 Hrs @ 105°C | ELXM3B1VSN151MP30S.pdf | |
| B43504A2397M80 | 390µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 330 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504A2397M80.pdf | |
| B43508A9187M60 | 180µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 680 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508A9187M60.pdf | |
| B43508A5187M82 | 180µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 680 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508A5187M82.pdf | |
| B43305E2228M82 | 2200µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 60 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305E2228M82.pdf | |
| B43510B9827M | 820µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 80 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C | B43510B9827M.pdf | |
| B41041A4108M | 1000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | B41041A4108M.pdf | |
| C0603C221G5GACTU | 220pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | C0603C221G5GACTU.pdf | |
| CC0805KKX7R9BB334 | 0.33µF 50V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | CC0805KKX7R9BB334.pdf |