| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3F1333V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 133K OHM 1% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3F1333V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3F1333V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 133k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3F1333V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3F1333V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3F1333V is new and unused, you can buy ERJ-PA3F1333V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3F1333V.
| E36D101LPN223TDB7M | 22000µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 10 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | E36D101LPN223TDB7M.pdf | |
| UMV1H4R7MFD1TP | 4.7µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UMV1H4R7MFD1TP.pdf | |
| LQS2V271MELB25 | 270µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LQS2V271MELB25.pdf | |
| UPZW6390MHD | 39µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPZW6390MHD.pdf | |
| LNK2H822MSEJ | 8200µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 85°C | LNK2H822MSEJ.pdf | |
| 108LBB250M2DG | 1000µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 165.79 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | 108LBB250M2DG.pdf | |
| ELXV160ELL121MFB5D | 120µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | ELXV160ELL121MFB5D.pdf | |
| EKMQ101ETC220MF11D | 22µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EKMQ101ETC220MF11D.pdf | |
| UPJ2A150MED1TA | 15µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPJ2A150MED1TA.pdf | |
| UML0J330MDD | 33µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | UML0J330MDD.pdf | |
| 50ZL220MEFC10X16 | 220µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | 50ZL220MEFC10X16.pdf | |
| 80ZLJ56M8X16 | 56µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can 9000 Hrs @ 105°C | 80ZLJ56M8X16.pdf | |
| ELXV160ELL272ML25S | 2700µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | ELXV160ELL272ML25S.pdf | |
| 400BXW56MEFC14.5X25 | 56µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 400BXW56MEFC14.5X25.pdf | |
| SLPX102M180C7P3 | 1000µF 180V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 199 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | SLPX102M180C7P3.pdf |