| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3F12R4V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 12.4 OHM 1% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3F12R4V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3F12R4V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 12.4 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3F12R4V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3F12R4V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3F12R4V is new and unused, you can buy ERJ-PA3F12R4V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3F12R4V.
| UUR1C331MNL1GS | 330µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | UUR1C331MNL1GS.pdf | |
| UMP1C100MDD1TP | 10µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UMP1C100MDD1TP.pdf | |
| LGU1J332MELB | 3300µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGU1J332MELB.pdf | |
| 450MXG270MEFCSN25X40 | 270µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 450MXG270MEFCSN25X40.pdf | |
| 865090349007 | 100µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 85°C | 865090349007.pdf | |
| 16SEV220M6.3X8 | 220µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | 16SEV220M6.3X8.pdf | |
| UVK1HR33MDD | 0.33µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVK1HR33MDD.pdf | |
| UHV1E331MPD | 330µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | UHV1E331MPD.pdf | |
| UKL1A221KPDANATD | 220µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKL1A221KPDANATD.pdf | |
| B41690A7198Q9 | 1900µF 35V Aluminum Capacitors Axial, Can 65 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 125°C | B41690A7198Q9.pdf | |
| B43305B5127M62 | 120µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 1.13 Ohm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305B5127M62.pdf | |
| B41607A8118M2 | 1100µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 80 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 150°C | B41607A8118M2.pdf | |
| 315VXR560MEFCSN35X45 | 560µF 315V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 7000 Hrs @ 105°C | 315VXR560MEFCSN35X45.pdf | |
| CGS551T400R3C | 550µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 170 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | CGS551T400R3C.pdf | |
| B43511A9158M87 | 1500µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 60 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | B43511A9158M87.pdf |