| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3F1272V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 12.7K OHM 1% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3F1272V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3F1272V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 12.7k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3F1272V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3F1272V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3F1272V is new and unused, you can buy ERJ-PA3F1272V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3F1272V.
| UPW1H152MHD | 1500µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | UPW1H152MHD.pdf | |
| UVR0J103MHD | 10000µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVR0J103MHD.pdf | |
| EKXJ401ELL680KK40S | 68µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | EKXJ401ELL680KK40S.pdf | |
| 860040381018 | 4700µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 860040381018.pdf | |
| 25YXF47MEFCT15X11 | 47µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 25YXF47MEFCT15X11.pdf | |
| 16YXG150MEFCTA5X11 | 150µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | 16YXG150MEFCTA5X11.pdf | |
| UKL2A150KPD1TA | 15µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKL2A150KPD1TA.pdf | |
| 10YXF3300MEFCG412.5X25 | 3300µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | 10YXF3300MEFCG412.5X25.pdf | |
| MAL202190551E3 | 22µF 100V Aluminum Capacitors Axial, Can 5.8 Ohm @ 100Hz 2500 Hrs @ 85°C | MAL202190551E3.pdf | |
| EMVY500GDA221MJA0G | 220µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | EMVY500GDA221MJA0G.pdf | |
| 338LBB035M2BC | 3300µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 125.6 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | 338LBB035M2BC.pdf | |
| EEU-TA1A332S | 3300µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 125°C | EEU-TA1A332S.pdf | |
| B43508F2687M82 | 680µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 170 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508F2687M82.pdf | |
| EKMQ281VSN152MA55S | 1500µF 280V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | EKMQ281VSN152MA55S.pdf | |
| 600D107F015KD4 | 100µF 15V Aluminum Capacitors Axial, Can 3.88 Ohm @ 120Hz | 600D107F015KD4.pdf |