| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3F1270V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 127 OHM 1% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3F1270V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3F1270V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 127 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3F1270V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3F1270V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3F1270V is new and unused, you can buy ERJ-PA3F1270V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3F1270V.
| UUB1E470MCL1GS | 47µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 125°C | UUB1E470MCL1GS.pdf | |
| EMVA6R3ARA332MKG5S | 3300µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | EMVA6R3ARA332MKG5S.pdf | |
| EEU-TA1V221 | 220µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 125°C | EEU-TA1V221.pdf | |
| UVY2G470MHD | 47µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVY2G470MHD.pdf | |
| MAL212837108E3 | 1µF 40V Aluminum Capacitors Radial 200 Ohm @ 100Hz | MAL212837108E3.pdf | |
| MAL204315689E3 | 68µF 350V Aluminum Capacitors Axial, Can 2.2 Ohm @ 100Hz 15000 Hrs @ 85°C | MAL204315689E3.pdf | |
| MAL205723221E3 | 220µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 660 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | MAL205723221E3.pdf | |
| LAK2G181MELC25 | 180µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LAK2G181MELC25.pdf | |
| B43501A5397M87 | 390µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 340 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501A5397M87.pdf | |
| E37L501CPN822MFK0M | 8200µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 12 mOhm 10000 Hrs @ 85°C | E37L501CPN822MFK0M.pdf | |
| EET-UQ2S391CA | 390µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 510 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | EET-UQ2S391CA.pdf | |
| MVE63VE221ML17TR | 220µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1.055 Ohm 2000 Hrs @ 105°C | MVE63VE221ML17TR.pdf | |
| CL21F104ZBANNNC | 0.10µF 50V Ceramic Capacitor Y5V (F) 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | CL21F104ZBANNNC.pdf | |
| C1608X6S1E684K080AB | 0.68µF 25V Ceramic Capacitor X6S 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | C1608X6S1E684K080AB.pdf | |
| CGA2B2C0G1H010C050BA | 1pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | CGA2B2C0G1H010C050BA.pdf |