| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3F1213V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 121K OHM 1% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3F1213V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3F1213V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 121k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3F1213V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3F1213V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3F1213V is new and unused, you can buy ERJ-PA3F1213V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3F1213V.
| UVP1V4R7MDD | 4.7µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVP1V4R7MDD.pdf | |
| AVS226M25C12T-F | 22µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 15.1 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | AVS226M25C12T-F.pdf | |
| USV0J220MFD1TE | 22µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | USV0J220MFD1TE.pdf | |
| MAL213634152E3 | 1500µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | MAL213634152E3.pdf | |
| MAL213654103E3 | 10000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | MAL213654103E3.pdf | |
| 477LBB250M2DC | 470µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 352.74 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | 477LBB250M2DC.pdf | |
| ESMQ6R3ELL333MN40S | 33000µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ESMQ6R3ELL333MN40S.pdf | |
| MAL205157333E3 | 33000µF 40V Aluminum Capacitors Radial, Can - 5 Lead 28 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | MAL205157333E3.pdf | |
| B43584A4828M | 8200µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 23 mOhm @ 100Hz 15000 Hrs @ 85°C | B43584A4828M.pdf | |
| EEG-A1G223FGE | 22000µF 40V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 20 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | EEG-A1G223FGE.pdf | |
| KMG35VB33RM5X11LL | 33µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | KMG35VB33RM5X11LL.pdf | |
| MAL212327228E3 | 2.2µF 40V Aluminum Capacitors Axial, Can 109 Ohm @ 100Hz 20000 Hrs @ 125°C | MAL212327228E3.pdf | |
| C1608X5R1E475K080AC | 4.7µF 25V Ceramic Capacitor X5R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | C1608X5R1E475K080AC.pdf | |
| GRJ188R70J225KE11D | 2.2µF 6.3V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | GRJ188R70J225KE11D.pdf | |
| FK18C0G2E271J | 270pF 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm) | FK18C0G2E271J.pdf |