| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3F11R3V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 11.3 OHM 1% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3F11R3V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3F11R3V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 11.3 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3F11R3V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3F11R3V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3F11R3V is new and unused, you can buy ERJ-PA3F11R3V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3F11R3V.
| UPW1C332MHD | 3300µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | UPW1C332MHD.pdf | |
| ESMQ451VSN681MA45S | 680µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | ESMQ451VSN681MA45S.pdf | |
| UUR1J330MNL1GS | 33µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | UUR1J330MNL1GS.pdf | |
| ECO-S1KP272DA | 2700µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 98 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | ECO-S1KP272DA.pdf | |
| UWS1C681MCL1GS | 680µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | UWS1C681MCL1GS.pdf | |
| LGY1E472MELZ25 | 4700µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | LGY1E472MELZ25.pdf | |
| 16MH747MEFCT56.3X7 | 47µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | 16MH747MEFCT56.3X7.pdf | |
| UPJ1HR68MDD1TA | 0.68µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPJ1HR68MDD1TA.pdf | |
| MALREKA00PB115PN0K | 1.5µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 177 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALREKA00PB115PN0K.pdf | |
| UPJ1C561MHD6 | 560µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPJ1C561MHD6.pdf | |
| TE1209-E3 | 50µF 25V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | TE1209-E3.pdf | |
| EKMH350VNN123MQ50W | 12000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 35 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | EKMH350VNN123MQ50W.pdf | |
| B43511C108M87 | 1000µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 160 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | B43511C108M87.pdf | |
| 382LX563M050B082V | 56000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 5 Lead 3000 Hrs @ 85°C | 382LX563M050B082V.pdf | |
| CGS112T500U5L | 1100µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 89 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | CGS112T500U5L.pdf |