| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3F1152V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 11.5K OHM 1% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3F1152V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3F1152V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 11.5k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3F1152V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3F1152V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3F1152V is new and unused, you can buy ERJ-PA3F1152V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3F1152V.
| EEV-TG1E681UQ | 680µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 120 mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 125°C | EEV-TG1E681UQ.pdf | |
| EEE-FC1E220AP | 22µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | EEE-FC1E220AP.pdf | |
| URS1H222MRD | 2200µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | URS1H222MRD.pdf | |
| LNT2G272MSEG | 2700µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 105°C | LNT2G272MSEG.pdf | |
| EMVA100ADA151MF55G | 150µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | EMVA100ADA151MF55G.pdf | |
| 50ZLJ56MTA6.3X11 | 56µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | 50ZLJ56MTA6.3X11.pdf | |
| LAK2G470MELB20 | 47µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LAK2G470MELB20.pdf | |
| MAL215855562E3 | 5600µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 111 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL215855562E3.pdf | |
| MAL215736151E3 | 150µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.5 Ohm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C | MAL215736151E3.pdf | |
| E36D500LPN183TAA5N | 18000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | E36D500LPN183TAA5N.pdf | |
| E36D151HPN232KCA5M | 2300µF 150V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | E36D151HPN232KCA5M.pdf | |
| E32D201HPN392MAD0M | 3900µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 34.7 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | E32D201HPN392MAD0M.pdf | |
| E32D630LPN492WAA5M | 4900µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 105°C | E32D630LPN492WAA5M.pdf | |
| ECE-V1VA331P | 330µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | ECE-V1VA331P.pdf | |
| UPW1H821MHH6 | 820µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | UPW1H821MHH6.pdf |