| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3F1151V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 1.15K OHM 1% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3F1151V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3F1151V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 1.15k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3F1151V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3F1151V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3F1151V is new and unused, you can buy ERJ-PA3F1151V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3F1151V.
| SLPX102M200E5P3 | 1000µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 199 mOhm 3000 Hrs @ 85°C | SLPX102M200E5P3.pdf | |
| LLS1J822MELB | 8200µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | LLS1J822MELB.pdf | |
| UPS2V470MRD6 | 47µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UPS2V470MRD6.pdf | |
| PEH169MA4220QB2 | 2200µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 46 mOhm @ 100Hz 7000 Hrs @ 105°C | PEH169MA4220QB2.pdf | |
| EKY-500ETC4R7ME11S | 4.7µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | EKY-500ETC4R7ME11S.pdf | |
| 100ZL56MEFC8X20 | 56µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | 100ZL56MEFC8X20.pdf | |
| B43866A4685M | 6.8µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 61.2 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 125°C | B43866A4685M.pdf | |
| 380LX822M016H012 | SNAPMOUNTS | 380LX822M016H012.pdf | |
| UUN1J331MRQ1MS | 330µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | UUN1J331MRQ1MS.pdf | |
| B43601A2827M82 | 820µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 120 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601A2827M82.pdf | |
| 250USC1200MEFCSN30X45 | 1200µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | 250USC1200MEFCSN30X45.pdf | |
| B43601A5477M82 | 470µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 230 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601A5477M82.pdf | |
| UPB2V151MHD | 150µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPB2V151MHD.pdf | |
| B41041B2228M | 2200µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | B41041B2228M.pdf | |
| 50RX303.3MT78X11.5 | 3.3µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 130°C | 50RX303.3MT78X11.5.pdf |