| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3F1133V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 113K OHM 1% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3F1133V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3F1133V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 113k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3F1133V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3F1133V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3F1133V is new and unused, you can buy ERJ-PA3F1133V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3F1133V.
| AVE106M25C12T-F | 10µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 23.21 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | AVE106M25C12T-F.pdf | |
| UPW0J821MPD1TD | 820µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UPW0J821MPD1TD.pdf | |
| LGU1C183MELB | 18000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGU1C183MELB.pdf | |
| 25MXG10000MEFCSN22X35 | 10000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 25MXG10000MEFCSN22X35.pdf | |
| UPA0J561MPD1TA | 560µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UPA0J561MPD1TA.pdf | |
| 380LQ102M350A052 | 1000µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 199 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 380LQ102M350A052.pdf | |
| UHE1C681MPT6 | 680µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | UHE1C681MPT6.pdf | |
| B41042A4227M | 220µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | B41042A4227M.pdf | |
| MAL212365689E3 | 68µF 16V Aluminum Capacitors Axial, Can 4.1 Ohm @ 100Hz 20000 Hrs @ 125°C | MAL212365689E3.pdf | |
| C0603X7R1E222K030BA | 2200pF 25V Ceramic Capacitor X7R 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | C0603X7R1E222K030BA.pdf | |
| K333K15X7RF5TL2 | 0.033µF 50V Ceramic Capacitor X7R Radial 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm) | K333K15X7RF5TL2.pdf | |
| C0603C562J5RACTU | 5600pF 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | C0603C562J5RACTU.pdf | |
| FK28C0G2A122J | 1200pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm) | FK28C0G2A122J.pdf | |
| CL10C151JB81PNC | 150pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | CL10C151JB81PNC.pdf | |
| CL31B681KBCNNNC | 680pF 50V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | CL31B681KBCNNNC.pdf |