| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3F10R2V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 10.2 OHM 1% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3F10R2V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3F10R2V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 10.2 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3F10R2V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3F10R2V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3F10R2V is new and unused, you can buy ERJ-PA3F10R2V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3F10R2V.
| LGN2H121MELB30 | 120µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGN2H121MELB30.pdf | |
| UCX1H471MNS1MS | 470µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 70 mOhm 2000 Hrs @ 135°C | UCX1H471MNS1MS.pdf | |
| EFL-160ELL150MD05D | 15µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | EFL-160ELL150MD05D.pdf | |
| USW1HR22MDD | 0.22µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | USW1HR22MDD.pdf | |
| UEP1V330MPD | 33µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UEP1V330MPD.pdf | |
| EEU-FM1V182E | 1800µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | EEU-FM1V182E.pdf | |
| 420USC390MEFCSN30X40 | 390µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | 420USC390MEFCSN30X40.pdf | |
| MAL215787221E3 | 220µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 900 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C | MAL215787221E3.pdf | |
| ECE-V1CS100SR | 10µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 85°C | ECE-V1CS100SR.pdf | |
| EET-UQ2C222DA | 2200µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 90 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | EET-UQ2C222DA.pdf | |
| KMQ450VS181M22X45T2 | 180µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.842 Ohm 2000 Hrs @ 105°C | KMQ450VS181M22X45T2.pdf | |
| CGB2A3JB0G105K033BB | 1µF 4V Ceramic Capacitor JB 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | CGB2A3JB0G105K033BB.pdf | |
| GRM0335C1E4R3BA01D | 4.3pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | GRM0335C1E4R3BA01D.pdf | |
| CL21C391GBANNNC | 390pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | CL21C391GBANNNC.pdf | |
| 251R14S360KV4T | 36pF 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.062" L x 0.032" W (1.57mm x 0.81mm) | 251R14S360KV4T.pdf |