| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3F1070V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 107 OHM 1% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3F1070V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3F1070V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 107 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3F1070V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3F1070V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3F1070V is new and unused, you can buy ERJ-PA3F1070V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3F1070V.
| 63ZLH180MEFC10X16 | 180µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 63ZLH180MEFC10X16.pdf | |
| 860160573007 | 47µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | 860160573007.pdf | |
| UUB1V330MCL1GS | 33µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 125°C | UUB1V330MCL1GS.pdf | |
| 381LQ331M400K032 | 330µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 553 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | 381LQ331M400K032.pdf | |
| 16MH547MEFCT56.3X5 | 47µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | 16MH547MEFCT56.3X5.pdf | |
| UHV1A681MPD1TD | 680µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | UHV1A681MPD1TD.pdf | |
| 100ZL47MEFC10X12.5 | 47µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | 100ZL47MEFC10X12.5.pdf | |
| MAL214097411E3 | 680µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 3000 Hrs @ 125°C | MAL214097411E3.pdf | |
| 160TXW560MEFC16X50 | 560µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | 160TXW560MEFC16X50.pdf | |
| ERWE451LGN332ME96M | 3300µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | ERWE451LGN332ME96M.pdf | |
| 380LX222M200A452 | 2200µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 98 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | 380LX222M200A452.pdf | |
| B43086B9225M | 2.2µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | B43086B9225M.pdf | |
| C0603C104J4RACTU | 0.10µF 16V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | C0603C104J4RACTU.pdf | |
| GRM1885C1H301JA01D | 300pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | GRM1885C1H301JA01D.pdf | |
| ECC-T3F120JG | 12pF 3000V (3kV) Ceramic Capacitor SL/GP Nonstandard SMD 0.280" L x 0.248" W (7.10mm x 6.30mm) | ECC-T3F120JG.pdf |