| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3F1052V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 10.5K OHM 1% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3F1052V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3F1052V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 10.5k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3F1052V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3F1052V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3F1052V is new and unused, you can buy ERJ-PA3F1052V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3F1052V.
| LNR2E682MSE | 6800µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 85°C | LNR2E682MSE.pdf | |
| 10ZLH3900MEFC12.5X25 | 3900µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 10ZLH3900MEFC12.5X25.pdf | |
| ECA-0JM101B | 100µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ECA-0JM101B.pdf | |
| UPW1E220MDD6TE | 22µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPW1E220MDD6TE.pdf | |
| 515D227M010AA6AE3 | 220µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 515D227M010AA6AE3.pdf | |
| B41821A7277M | 270µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | B41821A7277M.pdf | |
| 63YXA100MEFCT810X12.5 | 100µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 63YXA100MEFCT810X12.5.pdf | |
| MAL214859101E3 | 100µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | MAL214859101E3.pdf | |
| ESMH201VNN471MP35T | 470µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 353 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | ESMH201VNN471MP35T.pdf | |
| B43305C2827M62 | 820µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 150 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305C2827M62.pdf | |
| ELXS161VSN222MA35S | 2200µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | ELXS161VSN222MA35S.pdf | |
| 450HXC150MEFCSN30X30 | 150µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | 450HXC150MEFCSN30X30.pdf | |
| E81D630VNN153MA80T | CAP ALUM 15000UF 63V RADIAL | E81D630VNN153MA80T.pdf | |
| ALC10A102DL350 | 1000µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 154 mOhm @ 100Hz 24000 Hrs @ 85°C | ALC10A102DL350.pdf | |
| GRM155R60J474KE19D | 0.47µF 6.3V Ceramic Capacitor X5R 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | GRM155R60J474KE19D.pdf |