| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3F1023V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 102K OHM 1% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3F1023V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3F1023V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 102k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3F1023V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3F1023V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3F1023V is new and unused, you can buy ERJ-PA3F1023V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3F1023V.
| EKZG6R3ELL182MH20D | 1800µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | EKZG6R3ELL182MH20D.pdf | |
| UMV1A220MFD1TP | 22µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UMV1A220MFD1TP.pdf | |
| UPJ1A471MPD6TD | 470µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPJ1A471MPD6TD.pdf | |
| EEU-FM1A681LB | 680µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | EEU-FM1A681LB.pdf | |
| MAL214868101E3 | 100µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | MAL214868101E3.pdf | |
| AFK157M25F24B-F | 150µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 160 mohm @ 100kHz 2000 Hrs @ 105°C | AFK157M25F24B-F.pdf | |
| ELXV350ELL272ML40S | 2700µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | ELXV350ELL272ML40S.pdf | |
| B41868W7108M | 1000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 52 mOhm @ 10kHz 1000 Hrs @ 150°C | B41868W7108M.pdf | |
| MALIEYN07LA427J02K | 2700µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 127 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALIEYN07LA427J02K.pdf | |
| B43505G2477M2 | 470µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 280 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | B43505G2477M2.pdf | |
| WBR8-150A | 8µF 150V Aluminum Capacitors Axial, Can 39 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | WBR8-150A.pdf | |
| MAL205742681E3 | 680µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 210 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | MAL205742681E3.pdf | |
| B43601A2278M62 | 2700µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 35 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601A2278M62.pdf | |
| TVA1966 | 20µF 600V Aluminum Capacitors Axial, Can | TVA1966.pdf | |
| B43457J478M | 4700µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 10000 Hrs @ 85°C | B43457J478M.pdf |