| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D9762V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 97.6K OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D9762V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D9762V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 97.6k | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D9762V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D9762V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D9762V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D9762V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D9762V.
| SK100M100ST | 10µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 10.62 Ohm 2000 Hrs @ 85°C | SK100M100ST.pdf | |
| UPJ1V331MHD6TO | 330µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPJ1V331MHD6TO.pdf | |
| MAL211837479E3 | 47µF 40V Aluminum Capacitors Axial, Can 3.72 Ohm 4000 Hrs @ 125°C | MAL211837479E3.pdf | |
| EKYB350ELL472ML40S | 4700µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKYB350ELL472ML40S.pdf | |
| MLP152M080EK0A | 1500µF 80V Aluminum Capacitors FlatPack, Tabbed 106 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | MLP152M080EK0A.pdf | |
| UFW1J220MDD | 22µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UFW1J220MDD.pdf | |
| ELXV250ELL121MF15D | 120µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | ELXV250ELL121MF15D.pdf | |
| UPM1C181MED1TA | 180µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPM1C181MED1TA.pdf | |
| 35ZLG220MEFCT78X16 | 220µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | 35ZLG220MEFCT78X16.pdf | |
| ELXY500ETD121MJ16S | 120µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | ELXY500ETD121MJ16S.pdf | |
| MAL215085221E3 | 220µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | MAL215085221E3.pdf | |
| UUJ2E470MNQ1ZD | 47µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | UUJ2E470MNQ1ZD.pdf | |
| B43508G2567M | 560µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 210 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508G2567M.pdf | |
| B43540F2687M80 | 680µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 100 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540F2687M80.pdf | |
| EKMM401VNN561MA45T | 560µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | EKMM401VNN561MA45T.pdf |