| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D9761V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 9.76K OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D9761V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D9761V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 9.76k | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D9761V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D9761V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D9761V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D9761V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D9761V.
| ETXH451VSN391MA45S | 390µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 10000 Hrs @ 105°C | ETXH451VSN391MA45S.pdf | |
| LGU1C333MELC | 33000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGU1C333MELC.pdf | |
| 10MH7100MEFCTZ6.3X7 | 100µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | 10MH7100MEFCTZ6.3X7.pdf | |
| UPW2AR47MDD | 0.47µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPW2AR47MDD.pdf | |
| URZ1H330MDD1TA | 33µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | URZ1H330MDD1TA.pdf | |
| UKL1E101MPDANATD | 100µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKL1E101MPDANATD.pdf | |
| UES1C101MPM | 100µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | UES1C101MPM.pdf | |
| 678D227M050DM4D | 220µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 240 mOhm @ 20Hz | 678D227M050DM4D.pdf | |
| 381LX561M200J032 | 560µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 355 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | 381LX561M200J032.pdf | |
| B43501D2687M | 680µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 150 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501D2687M.pdf | |
| B43305B9827M62 | 820µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 170 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305B9827M62.pdf | |
| MAL212316101E3 | 100µF 25V Aluminum Capacitors Axial, Can 1 Ohm 20000 Hrs @ 125°C | MAL212316101E3.pdf | |
| B41828A9477M | 470µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | B41828A9477M.pdf | |
| C0402CH1C120K020BC | 12pF 16V Ceramic Capacitor CH 01005 (0402 Metric) 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm) | C0402CH1C120K020BC.pdf | |
| GCM1555C1HR30BA16D | 0.30pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | GCM1555C1HR30BA16D.pdf |