| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D9760V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 976 OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D9760V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D9760V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 976 | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D9760V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D9760V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D9760V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D9760V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D9760V.
| 16MS747MEFCT55X7 | 47µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | 16MS747MEFCT55X7.pdf | |
| USF1C150MDD1TE | 15µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | USF1C150MDD1TE.pdf | |
| B41252A5478M | 4700µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | B41252A5478M.pdf | |
| UUG2A221MNQ1ZD | 220µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | UUG2A221MNQ1ZD.pdf | |
| SLP101M420C1P3 | 100µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3.317 Ohm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | SLP101M420C1P3.pdf | |
| MAL215099315E3 | 6800µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 10000 Hrs @ 105°C | MAL215099315E3.pdf | |
| 516D478M010QS6AE3 | 4700µF 10V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 516D478M010QS6AE3.pdf | |
| B43501A5476M82 | 47µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 2.82 Ohm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501A5476M82.pdf | |
| B41693A9157Q9 | 150µF 100V Aluminum Capacitors Axial, Can 550 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 125°C | B41693A9157Q9.pdf | |
| ESMH400VNN273MA63T | 27000µF 40V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | ESMH400VNN273MA63T.pdf | |
| B43508C9227M60 | 220µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 560 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508C9227M60.pdf | |
| ELXS501VSN271MR50S | 270µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | ELXS501VSN271MR50S.pdf | |
| SMG350VB2R2M8X11LL | 2.2µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 180.818 Ohm 2000 Hrs @ 85°C | SMG350VB2R2M8X11LL.pdf | |
| C1206C107M9PACTU | 100µF 6.3V Ceramic Capacitor X5R 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | C1206C107M9PACTU.pdf | |
| C3225C0G2J472J160AA | 4700pF 630V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1210 (3225 Metric) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | C3225C0G2J472J160AA.pdf |