| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D9533V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 953K OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D9533V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D9533V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 953k | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D9533V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D9533V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D9533V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D9533V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D9533V.
| 420VXH270MEFCSN25X40 | 270µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | 420VXH270MEFCSN25X40.pdf | |
| 63PK100MEFCTA8X11.5 | 100µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 63PK100MEFCTA8X11.5.pdf | |
| 16YXG820MEFCG412.5X16 | 820µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | 16YXG820MEFCG412.5X16.pdf | |
| B43540A9157M2 | 150µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 410 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540A9157M2.pdf | |
| EKMM3B1VNN391MR35T | 390µF 315V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | EKMM3B1VNN391MR35T.pdf | |
| B43305C5227M | 220µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 620 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305C5227M.pdf | |
| HVMLS102M150EB1C | 1000µF 150V Aluminum Capacitors FlatPack 158 mOhm @ 120Hz 10000 Hrs @ 85°C | HVMLS102M150EB1C.pdf | |
| UVZ0J333MRH | 33000µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVZ0J333MRH.pdf | |
| SMG160VB331M18X35LL | 330µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 1.005 Ohm 2000 Hrs @ 85°C | SMG160VB331M18X35LL.pdf | |
| 600S3R0BT250XT | 3pF 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm) | 600S3R0BT250XT.pdf | |
| C1608JB1H334K080AB | 0.33µF 50V Ceramic Capacitor JB 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | C1608JB1H334K080AB.pdf | |
| QVS107CG100GCHT | 10pF 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | QVS107CG100GCHT.pdf | |
| C0402C0G1C0R9B | 0.90pF 16V Ceramic Capacitor C0G, NP0 01005 (0402 Metric) 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm) | C0402C0G1C0R9B.pdf | |
| C5750X7R1C226M280KM | 22µF 16V Ceramic Capacitor X7R 2220 (5750 Metric) 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm) | C5750X7R1C226M280KM.pdf | |
| CL10B682KB8NFNC | 6800pF 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | CL10B682KB8NFNC.pdf |