| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D9532V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 95.3K OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D9532V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D9532V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 95.3k | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D9532V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D9532V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D9532V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D9532V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D9532V.
| ECA-1HHG331 | 330µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | ECA-1HHG331.pdf | |
| ALC10C103EC063 | 10000µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 80 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | ALC10C103EC063.pdf | |
| UVZ1E330MDD1TD | 33µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVZ1E330MDD1TD.pdf | |
| UPV1A151MGD1TD | 150µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPV1A151MGD1TD.pdf | |
| UAS2G680MHD6 | 68µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UAS2G680MHD6.pdf | |
| 865080262015 | 2200µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | 865080262015.pdf | |
| UMT1H3R3MDD | 3.3µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UMT1H3R3MDD.pdf | |
| USP1HR22MDD1TP | 0.22µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | USP1HR22MDD1TP.pdf | |
| UHV1A331MED1TD | 330µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UHV1A331MED1TD.pdf | |
| MAL203665331E3 | 330µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 85°C | MAL203665331E3.pdf | |
| B43501A5476M87 | 47µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2.82 Ohm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501A5476M87.pdf | |
| EKMH101VNN102MQ30T | 1000µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 249 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | EKMH101VNN102MQ30T.pdf | |
| EKMS181VSN681MP35S | 680µF 180V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | EKMS181VSN681MP35S.pdf | |
| ELXS251VSN681MR30S | 680µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | ELXS251VSN681MR30S.pdf | |
| MAL205679222E3 | 2200µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 130 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | MAL205679222E3.pdf |