| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D93R1V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 93.1 OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D93R1V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D93R1V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 93.1 | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D93R1V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D93R1V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D93R1V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D93R1V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D93R1V.
| MAL202116682E3 | 6800µF 25V Aluminum Capacitors Axial, Can 64 mOhm 8000 Hrs @ 85°C | MAL202116682E3.pdf | |
| SK010M063ST | 1µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 119.43 Ohm 2000 Hrs @ 85°C | SK010M063ST.pdf | |
| ESMG6R3ELL221ME11D | 220µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ESMG6R3ELL221ME11D.pdf | |
| EMLA350ADA330MF80G | 33µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 3000 Hrs @ 105°C | EMLA350ADA330MF80G.pdf | |
| MALREKA00JG447E00K | 4700µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 70 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALREKA00JG447E00K.pdf | |
| UPJ1E272MHD6 | 2700µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPJ1E272MHD6.pdf | |
| UUG2W100MNQ1ZD | 10µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | UUG2W100MNQ1ZD.pdf | |
| ESMQ350ELL682MM40S | 6800µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ESMQ350ELL682MM40S.pdf | |
| 380LX181M450J452 | 180µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.105 Ohm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | 380LX181M450J452.pdf | |
| B43504A9397M87 | 390µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 220 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504A9397M87.pdf | |
| MAL205015223E3 | 22000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Solder Lug 29 mOhm @ 100Hz 15000 Hrs @ 85°C | MAL205015223E3.pdf | |
| MAL210186104E3 | 100000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 7 mOhm @ 100Hz 15000 Hrs @ 85°C | MAL210186104E3.pdf | |
| TC57 | 30µF 250V Aluminum Capacitors Axial, Can 4.09 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 85°C | TC57.pdf | |
| 2220JA250472KXTB16 | 4700pF 250VAC Ceramic Capacitor X7R 2220 (5750 Metric) 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm) | 2220JA250472KXTB16.pdf | |
| CL02B102KP2NNNC | 1000pF 10V Ceramic Capacitor X7R 01005 (0402 Metric) 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm) | CL02B102KP2NNNC.pdf |