| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D9312V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 93.1K OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D9312V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D9312V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 93.1k | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D9312V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D9312V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D9312V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D9312V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D9312V.
| EEU-ED2C470 | 47µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | EEU-ED2C470.pdf | |
| LGN2P471MELZ35 | 470µF 220V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGN2P471MELZ35.pdf | |
| ROB-10V682MK9# | 6800µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | ROB-10V682MK9#.pdf | |
| UHW1A123MHD | 12000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | UHW1A123MHD.pdf | |
| 861141486025 | 560µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 861141486025.pdf | |
| 865060663015 | 1000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | 865060663015.pdf | |
| UKW1HR47MDD | 0.47µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKW1HR47MDD.pdf | |
| UFW1C471MPD1TA | 470µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UFW1C471MPD1TA.pdf | |
| 63ZL82MEFC8X16 | 82µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | 63ZL82MEFC8X16.pdf | |
| B43858A4336M | 33µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | B43858A4336M.pdf | |
| SLPX181M420A7P3 | 180µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.11 Ohm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | SLPX181M420A7P3.pdf | |
| B43540B2128M62 | 1200µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 75 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540B2128M62.pdf | |
| B43508A9397M87 | 390µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 320 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508A9397M87.pdf | |
| CGO143M028L | 14000µF 28V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 12 mOhm @ 120Hz 1000 Hrs @ 85°C | CGO143M028L.pdf | |
| B41002A5106M | 10µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | B41002A5106M.pdf |