| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D9103V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 910K OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D9103V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D9103V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 910k | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D9103V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D9103V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D9103V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D9103V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D9103V.
| UZR1A220MCL1GB | 22µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 85°C | UZR1A220MCL1GB.pdf | |
| MAL203655101E3 | 100µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 85°C | MAL203655101E3.pdf | |
| 25YXH820MEFC10X23 | 820µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | 25YXH820MEFC10X23.pdf | |
| MAL205641332E3 | 3300µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 80 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | MAL205641332E3.pdf | |
| EKMH500VND183MA63T | 18000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 2000 Hrs @ 105°C | EKMH500VND183MA63T.pdf | |
| B43540A2158M87 | 1500µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 55 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540A2158M87.pdf | |
| C0805C680KBRACTU | 68pF 630V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | C0805C680KBRACTU.pdf | |
| 885012005057 | 22pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | 885012005057.pdf | |
| S471K29X7RP6TK5R | 470pF 2000V (2kV) Ceramic Capacitor X7R Radial, Disc 0.295" Dia (7.50mm) | S471K29X7RP6TK5R.pdf | |
| C1206C122J5RACTU | 1200pF 50V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | C1206C122J5RACTU.pdf | |
| RCER72A681K0K1H03B | 680pF 100V Ceramic Capacitor X7R Radial 0.142" L x 0.098" W (3.60mm x 2.50mm) | RCER72A681K0K1H03B.pdf | |
| FA24X7T2E104KNU06 | 0.10µF 250V Ceramic Capacitor X7T Radial 0.177" L x 0.118" W (4.50mm x 3.00mm) | FA24X7T2E104KNU06.pdf | |
| VJ0805D1R0CLBAP | 1pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | VJ0805D1R0CLBAP.pdf | |
| VJ0805D910MLPAP | 91pF 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | VJ0805D910MLPAP.pdf | |
| C1210C104JARACTU | 0.10µF 250V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | C1210C104JARACTU.pdf |