| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D9101V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 9.1K OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D9101V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D9101V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 9.1k | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D9101V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D9101V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D9101V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D9101V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D9101V.
| SK4R7M050ST | 4.7µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 28.23 Ohm 2000 Hrs @ 85°C | SK4R7M050ST.pdf | |
| LGN2V391MELB35 | 390µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGN2V391MELB35.pdf | |
| 200MXG680MEFCSN30X25 | 680µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 200MXG680MEFCSN30X25.pdf | |
| ESMQ500ELL330ME11D | 33µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ESMQ500ELL330ME11D.pdf | |
| UKW2A330MPD1TA | 33µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKW2A330MPD1TA.pdf | |
| B43858F2226M | 22µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | B43858F2226M.pdf | |
| B43888A4336M | 33µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 10 Ohm @ 120Hz | B43888A4336M.pdf | |
| MAL203864682E3 | 6800µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 85°C | MAL203864682E3.pdf | |
| UCY2D121MHD | 120µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | UCY2D121MHD.pdf | |
| E82D350VNN682MQ40T | CAP ALUM 6800UF 35V RADIAL | E82D350VNN682MQ40T.pdf | |
| EKXG451ELL151MM45S | 150µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can | EKXG451ELL151MM45S.pdf | |
| SLPX272M180H9P3 | 2700µF 180V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 74 mOhm 3000 Hrs @ 85°C | SLPX272M180H9P3.pdf | |
| 63MXC8200MEFCSN35X40 | 8200µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 63MXC8200MEFCSN35X40.pdf | |
| 53D272G050HJ7 | 2700µF 50V Aluminum Capacitors Axial, Can 1000 Hrs @ 85°C | 53D272G050HJ7.pdf | |
| EKMT451VSN391MR50S | 390µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | EKMT451VSN391MR50S.pdf |