| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D9100V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 910 OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D9100V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D9100V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 910 | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D9100V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D9100V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D9100V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D9100V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D9100V.
| EEE-TK1H471AM | 470µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 150 mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 125°C | EEE-TK1H471AM.pdf | |
| 35YXG150MEFC8X11.5 | 150µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | 35YXG150MEFC8X11.5.pdf | |
| LGG2P681MELB25 | 680µF 220V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LGG2P681MELB25.pdf | |
| EKYB500ELL391MJ25S | 390µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKYB500ELL391MJ25S.pdf | |
| LLS1J332MELA | 3300µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | LLS1J332MELA.pdf | |
| 25MS522MEFC6.3X5 | 22µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | 25MS522MEFC6.3X5.pdf | |
| UPJ1V151MPD1TA | 150µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UPJ1V151MPD1TA.pdf | |
| SK010M200ST | 1µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 199.04 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | SK010M200ST.pdf | |
| UFW1C102MPD | 1000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UFW1C102MPD.pdf | |
| 517D475M200CC6AE3 | 4.7µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 517D475M200CC6AE3.pdf | |
| 397LBB200M2CC | 390µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 425.09 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | 397LBB200M2CC.pdf | |
| 127LBB450M2DC | 120µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2.07233 Ohm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | 127LBB450M2DC.pdf | |
| B43508A2188M7 | 1800µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 65 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508A2188M7.pdf | |
| ECO-S1HA272CA | 2700µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 86 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | ECO-S1HA272CA.pdf | |
| LXZ10VB152M10X25LL | 1500µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | LXZ10VB152M10X25LL.pdf |