| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D9091V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 9.09K OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D9091V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D9091V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 9.09k | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D9091V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D9091V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D9091V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D9091V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D9091V.
| LGU2Z102MELA | 1000µF 180V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGU2Z102MELA.pdf | |
| 100MXG4700MEFCSN35X40 | 4700µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | 100MXG4700MEFCSN35X40.pdf | |
| UVZ2W470MHD | 47µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVZ2W470MHD.pdf | |
| EMVA100ADA102MJA0G | 1000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | EMVA100ADA102MJA0G.pdf | |
| 861101486028 | 680µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | 861101486028.pdf | |
| 515D104M050HW6AE3 | 0.1µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 515D104M050HW6AE3.pdf | |
| MALREKE05FE433B00K | 3300µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 113 mOhm @ 120Hz 5000 Hrs @ 105°C | MALREKE05FE433B00K.pdf | |
| TVA1101.7 | 200µF 6V Aluminum Capacitors Axial, Can | TVA1101.7.pdf | |
| E82D500VNN103MR40T | CAP ALUM 10000UF 50V RADIAL | E82D500VNN103MR40T.pdf | |
| LGJ2E471MELC20 | 470µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGJ2E471MELC20.pdf | |
| ELXS161VSN122MR30S | 1200µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | ELXS161VSN122MR30S.pdf | |
| B43305B5477M87 | 470µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 290 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305B5477M87.pdf | |
| E36D630HPN393MC92M | 39000µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 8.7 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | E36D630HPN393MC92M.pdf | |
| MAL210427152E3 | 1500µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 77 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL210427152E3.pdf | |
| MVH10VC101MH63TP | 100µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2.3 Ohm 1000 Hrs @ 125°C | MVH10VC101MH63TP.pdf |