| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D8871V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 8.87K OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D8871V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D8871V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 8.87k | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D8871V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D8871V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D8871V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D8871V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D8871V.
| EEE-HA1V330AP | 33µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | EEE-HA1V330AP.pdf | |
| UPJ1K181MHD1TO | 180µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPJ1K181MHD1TO.pdf | |
| EEA-FC1V120B | 12µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EEA-FC1V120B.pdf | |
| UVP1C330MDD | 33µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVP1C330MDD.pdf | |
| UKT1H470MED1TA | 47µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UKT1H470MED1TA.pdf | |
| MAL214258221E3 | 220µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2500 Hrs @ 105°C | MAL214258221E3.pdf | |
| MALREKA00DC168X00K | 6.8µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 39 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALREKA00DC168X00K.pdf | |
| UKT1V331MPD | 330µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UKT1V331MPD.pdf | |
| 10ZL2200MG412.5X20 | 2200µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 10ZL2200MG412.5X20.pdf | |
| B43698A5685Q9 | 6.8µF 450V Aluminum Capacitors Axial, Can 12 Ohm @ 100Hz 7500 Hrs @ 105°C | B43698A5685Q9.pdf | |
| MAL213658331E3 | 330µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | MAL213658331E3.pdf | |
| B43255E2187M | 180µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | B43255E2187M.pdf | |
| MAL213636272E3 | 2700µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | MAL213636272E3.pdf | |
| ELXG350VNN123MR50S | 12000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | ELXG350VNN123MR50S.pdf | |
| ESMM201VSN102MA30S | 1000µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 249 mOhm 3000 Hrs @ 85°C | ESMM201VSN102MA30S.pdf |