| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D8870V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 887 OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D8870V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D8870V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 887 | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D8870V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D8870V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D8870V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D8870V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D8870V.
| ALC10C153EF063 | 15000µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 44 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | ALC10C153EF063.pdf | |
| UCY2D151MHD3TN | 150µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | UCY2D151MHD3TN.pdf | |
| MAL215829152E3 | 1500µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 180 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL215829152E3.pdf | |
| 860040374006 | 470µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | 860040374006.pdf | |
| UVR2CR47MED | 0.47µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVR2CR47MED.pdf | |
| MALREKA00BA347C00K | 470µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 680 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALREKA00BA347C00K.pdf | |
| URS1J330MPD | 33µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | URS1J330MPD.pdf | |
| UPJ1C102MHD6 | 1000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPJ1C102MHD6.pdf | |
| MAL212835338E3 | 3.3µF 16V Aluminum Capacitors Radial 61 Ohm @ 100Hz | MAL212835338E3.pdf | |
| 450CXW120MEFCCA18X30 | 120µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 450CXW120MEFCCA18X30.pdf | |
| B43501E157M67 | 150µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 880 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501E157M67.pdf | |
| B43305C2128M82 | 1200µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 110 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305C2128M82.pdf | |
| 80D332P080MC2DE3 | 3300µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | 80D332P080MC2DE3.pdf | |
| MVY16VC471MH10TP | 470µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | MVY16VC471MH10TP.pdf | |
| C1206C223F3GAC7800 | 0.022µF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | C1206C223F3GAC7800.pdf |