| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D8662V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 86.6K OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D8662V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D8662V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 86.6k | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D8662V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D8662V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D8662V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D8662V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D8662V.
| LGG2D561MELA25 | 560µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LGG2D561MELA25.pdf | |
| UPW1J681MHD1TN | 680µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | UPW1J681MHD1TN.pdf | |
| 515D106M100AA6AE3 | 10µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 515D106M100AA6AE3.pdf | |
| UFG1E330MEM | 33µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | UFG1E330MEM.pdf | |
| EKZG160ELL102MH20D | 1000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | EKZG160ELL102MH20D.pdf | |
| 25YXF4700MEFC18X35.5 | 4700µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 25YXF4700MEFC18X35.5.pdf | |
| 500D475M200CC2 | 4.7µF 200V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 500D475M200CC2.pdf | |
| EKMR251VSN681MQ35S | 680µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | EKMR251VSN681MQ35S.pdf | |
| MAL205875682E3 | 6800µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 56 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL205875682E3.pdf | |
| SLPX182M220H4P3 | 1800µF 220V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 111 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | SLPX182M220H4P3.pdf | |
| MAL215943821E3 | 820µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 290 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL215943821E3.pdf | |
| 39D127F200GP7 | 120µF 200V Aluminum Capacitors Axial, Can 500 Hrs @ 85°C | 39D127F200GP7.pdf | |
| SMQ200VS391M22X25T2 | 390µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 638 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | SMQ200VS391M22X25T2.pdf | |
| UPB2C151MHD1TN | 150µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPB2C151MHD1TN.pdf | |
| VJ0402A8R2CNAAJ | 8.2pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | VJ0402A8R2CNAAJ.pdf |