| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D8661V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 8.66K OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D8661V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D8661V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 8.66k | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D8661V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D8661V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D8661V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D8661V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D8661V.
| UVR1E332MHD | 3300µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVR1E332MHD.pdf | |
| EKMH250VSN273MA45T | 27000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 18 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | EKMH250VSN273MA45T.pdf | |
| 337BPA025M | 330µF 25V Aluminum Capacitors Axial, Can 1.005 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 337BPA025M.pdf | |
| 35YXG2200MEFCGC16X31.5 | 2200µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | 35YXG2200MEFCGC16X31.5.pdf | |
| MAL212837158E3 | 1.5µF 40V Aluminum Capacitors Radial 135 Ohm @ 100Hz | MAL212837158E3.pdf | |
| B43231F2337M | 330µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | B43231F2337M.pdf | |
| ESMH201VSN102MA30S | 1000µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 249 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | ESMH201VSN102MA30S.pdf | |
| MALIEYN07BV533B02K | 33000µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 24 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALIEYN07BV533B02K.pdf | |
| 338LMB080M2ED | 3300µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 125.596 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | 338LMB080M2ED.pdf | |
| MAL215726181E3 | 180µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 1.26 Ohm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C | MAL215726181E3.pdf | |
| MAL209534102E3 | 1000µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 5 Lead 117 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | MAL209534102E3.pdf | |
| MLP131M400EK1A | 130µF 400V Aluminum Capacitors FlatPack, Tabbed 1.32 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MLP131M400EK1A.pdf | |
| UUD1A220MCR1GS | 22µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | UUD1A220MCR1GS.pdf | |
| 160YK100MEFC12.5X25 | 100µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 160YK100MEFC12.5X25.pdf | |
| C3216X7R1E475K160AC | 4.7µF 25V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | C3216X7R1E475K160AC.pdf |