| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D8660V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 866 OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D8660V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D8660V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 866 | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D8660V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D8660V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D8660V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D8660V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D8660V.
| 106CKR050M | 10µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 16.579 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 106CKR050M.pdf | |
| UPS1H101MPD | 100µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPS1H101MPD.pdf | |
| 380LX822M050J452 | 8200µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 40 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | 380LX822M050J452.pdf | |
| EKMG451ELL4R7MJ20S | 4.7µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EKMG451ELL4R7MJ20S.pdf | |
| UVZ1A472MHD1TO | 4700µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVZ1A472MHD1TO.pdf | |
| 6.3MS5220MEFCTZ8X5 | 220µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | 6.3MS5220MEFCTZ8X5.pdf | |
| EKY-250ETD471MH20D | 470µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | EKY-250ETD471MH20D.pdf | |
| TVX0J331MAD | 330µF 6.3V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | TVX0J331MAD.pdf | |
| EKXJ161ELL151MJ45S | 150µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | EKXJ161ELL151MJ45S.pdf | |
| EKMH351VNN391MA35T | 390µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 638 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | EKMH351VNN391MA35T.pdf | |
| LLS2Z152MELC | 1500µF 180V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | LLS2Z152MELC.pdf | |
| 420USC560MEFCSN35X45 | 560µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | 420USC560MEFCSN35X45.pdf | |
| E81D401VQT122MB80T | CAP ALUM 1200UF 400V RADIAL | E81D401VQT122MB80T.pdf | |
| F101K25Y5RP63K5R | 100pF 2000V (2kV) Ceramic Capacitor Y5R Radial, Disc 0.256" Dia (6.50mm) | F101K25Y5RP63K5R.pdf | |
| C0805C475M4PACTU | 4.7µF 16V Ceramic Capacitor X5R 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | C0805C475M4PACTU.pdf |