| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D8451V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 8.45K OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D8451V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D8451V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 8.45k | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D8451V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D8451V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D8451V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D8451V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D8451V.
| MAL213834471E3 | 470µF 10V Aluminum Capacitors Axial, Can 680 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 105°C | MAL213834471E3.pdf | |
| UBX1V330MPL1TD | 33µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 150°C | UBX1V330MPL1TD.pdf | |
| UWG1V470MCL1GS | 47µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | UWG1V470MCL1GS.pdf | |
| UKL2AR68KDD | 0.68µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKL2AR68KDD.pdf | |
| MALREKA00PB133PN0K | 3.3µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 80.4 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALREKA00PB133PN0K.pdf | |
| B41858D4277M | 270µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 274 mOhm @ 10kHz 3000 Hrs @ 105°C | B41858D4277M.pdf | |
| 50RX50220MEFC12.5X20 | 220µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 150°C | 50RX50220MEFC12.5X20.pdf | |
| MAL213969108E3 | 1µF 100V Aluminum Capacitors Nonstandard SMD 2000 Hrs @ 105°C | MAL213969108E3.pdf | |
| MALIEYN07LV447F02K | 4700µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 85 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALIEYN07LV447F02K.pdf | |
| EMVA100GDA472MMH0S | 4700µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | EMVA100GDA472MMH0S.pdf | |
| AEB686M2CR44T-F | 68µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | AEB686M2CR44T-F.pdf | |
| MAL215858222E3 | 2200µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 79 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL215858222E3.pdf | |
| EET-HC2E471HA | 470µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 353 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | EET-HC2E471HA.pdf | |
| GRM32QR73A103KW01L | 10000pF 1000V (1kV) Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | GRM32QR73A103KW01L.pdf | |
| C2012X5R2A104K125AA | 0.10µF 100V Ceramic Capacitor X5R 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | C2012X5R2A104K125AA.pdf |